DAN O2 & Neuro

DAN Europen Oxygen FA  & On-site neurological assessment fordivers on kombinaatio-kurssi, jolla kerrataan peruselvytystaitoja, opetellaan happiensiapua sukeltajalle sekä opitaan suorittamaan neurologinen arviointi sukeltajantauti-epäillylle sukeltajalle.Happiensiharjoitteita

Kurssi sopii kaikille perusensiapukurssin suorittaneille sukeltajille. Varsinkin sukellustapahtumien vetäjille tämä kombinaatiokurssi on erityisen antava.
Kurssi kestää noin 7 h eli yhden päivän.  Suomessa DAN Europe on virallisena koulutusorganisaationa mm. Rajavartiolaitokselle.

DAN Europe (Divers Alert Network Europe) on kansainvälinen voittoa tavoittelematon hoito- ja tutkimusorganisaatio, joka on omistautunut laitesukeltajien turvallisuuden ja terveyden asialle. Organisaatio tarjoaa jäsenilleen ensiapukoulutuksien lisäksi harrastusvakuutuksia sekä myy ensiaputuotteita. image_gallery