Koulutusta


Heipä hei vaan. Sukelluskoulu Go Down on päässyt kuukauden ikään paljon liiketoimintapuolella on tapahtunut, mutta koulutuspuolella on heinäkuu ollut hiljaisempi. Muutaman kerran ollaan oltu oppilaan kanssa vedessä, mutta muuten on mennyt kotirintaman eli lasten ehdoilla ja kun vielä kouluttajakin on ’joutunut’ olemaan päivätöissä LED-tehtaalla niin minkäs teet.

Kuitenkin syksyä ja talvea ajatellen tulen suorittamaan DAN Europen kouluttajakursseja huomenna 3.8. Raumalla JP Vuorion johdolla Syväraumadivingin tiloissa. Agendalla on sukellukseen liittyviä kursseja hapenannon ja neurologisen arvioinnin kurssit. Katsotaan miten kurssit sujuvat ja löytyvätkö nämä kurssit jossakin vaiheessa sitten myös Go Down rosterista. Toivotaan ainakin sillä perus-ensiapu&elvytyskurssien lisäksi nämä kurssit tuovat hyvän lisän tarjontaan ja nimenomaan hyvät lähtökohdat hoitaa ja arvioida sukellusonnettomuuden uhria.

Stay tuned for more…