Aida Lights


Minulla on suuri kunnia ilmoittaa, että sukelluskoulu Go Down on raisiolaisen insinööritoimiston valmisteen Aida Light -valojen jälleenmyyjä. Tuotevalikoimassa on 5:llä LEDillä varustettu akkukanisterivalo, joka antaa teknisen data sheetin mukaan 1400 lumenia valoa. Akkukanisteri on siro ja kevyt. Perinteisten kanisterivalojen pohjalta kehitetty, mutta käytettävyydessä viety monta askelta eteenpäin – perinteiset latch & catch lukitus-salvat on korvattu puristusmekanismilla, joka kestää 25 atm paineen. Myös perinteinen switch-katkaisin on toteutettu pietzo-kytkimellä tai vastaavasti kromatulla kierreruuvilla. Ergonomisen lisän tuon akkukanisteri pieni kevyempi koko. Myös valopään perinteinen goodman-handle on ergonomisesti suunniteltu käden muotoja ajatellen sopien paremmin käteen kuin käteen eikä myöskään pieniä käsiä (naiset, lapset) ole unohdettu.
Tulossa on myös lamppu, jossa lamppu ja akkupaketti yhdessä.
Lisää tuotteista valmistajan sivuilta: http://www.aidalight.fi

Sukelluskoulu Go Downin (jatko)kursseilla pääset kokeilemaan valoja jatkossa! Kysy lisää

Itse olen sukeltanut Aida päävalolla jo nelisen vuotta ja itselläni on tuotelinjan ensimmäinen prototyyppi numerolla #1. En voi muuta kuin suositella.

ilot-7-of-68-e1402901144420