Aida Lights – väreissä on varaa valita


Yhteistyökumppani Aida Light on tuonut markkinoille kanisterivalonsa nyt myös eri väreissä.  Saatavilla nyt ainakin täysini mustana: musta kanisteri, musta valopää sekä musta goodman handle. Goodman handle saatavana myös pinkkinä ja harmaana. Akkukanisteri nyt myös integroituna valopäähän eli ns. retrokannu. Kysy lisää ja sovi vaikka testistä!

Aida Light on raisiolaisen insinööritoimiston pitkälle mietitty tuote eli periaatteella sukeltajan valo, jonka on suunnitellut sukeltaja sukeltajalle. LED-kanisterivalot ovat erittäin kevyitä ja sopivat mainiosti matkavaloksi. Ergonomia (Goodman handle) on mietitty käteensopivaksi. Valokeila on erittäin kapea ja tiukka (tiukempi kuin esim. NLS:n ledivaloissa), joka sopii myös meikäläisiin pimeisiin ja sameisiin olosuhteisiin. Valoteho on yli 1000 lumenia ja kaiken kruunaa piezo-kytkin – saatavana myös perinteisellä valokytkimellä.

IMG_3826

Lisätietoja: http://aidalight.fi/

Täältä Go Down kauppaan!